Disiplin Jones Modeli

Beden Dili, Teşvikler ve Verimli Yardım Jones Modeli

Disiplin Jones modelinin ana odak öğrencilerin kendi kendini kontrol destekleyen yardım etmektir. Bu amaçla doğru onun vücut dilini vurgu en etkin kullanımı, istenen davranışı motive teşvikler sağlamak açıklamaktadır ve bağımsız çalışma süresinde öğrencilere etkili ve verimli yardım sağlamak için işlemlerin detayları.

Jones’un Anahtar Fikirler.

1. Öğrencilerin görev kapalı veya başka öğretmen veya diğer sınıf üyeleri rahatsız çünkü tipik sınıflarda Öğretmenler kendi öğretim süresinin yaklaşık% 50 kaybedersiniz.

2. Pratik Öğrenci aksaklığı iki çeşit bu kayıp zaman tüm sonuçları -. Izni (% 80) ve genel, sesler yapma dahil, goofing hayal, ya da izni olmadan birinin koltuğu çıkmadan konuşuyor

3. Öğretmenlerin sistematik şiddetle disiplini yardımcı teknikler üç çeşit istihdam varsa bu kayıp öğretim Çoğu zaman kurtarılabilir:

(I) etkili vücut dili,
(ii) teşvik sistemleri ve
(iii) etkili bireysel yardım.

4. Duruş içeren etkili vücut dili, göz teması, yüz ifadesi, sinyaller ve fiziki yakınlık – İyi sınıfta disiplini ilk tekniği temel sebebinin.

5. Öğrencilerin görev, tam bir iş kalır ve düzgün davranmaya motive Teşvik sistemleri, aynı zamanda iyi bir disiplin kuvvetle katkıda bulunur.

6. Öğretmenler hızlı ve etkin öğrencilere bireysel yardım sağlamak için mümkün olduğunda, öğrencilerin daha iyi davranır ve daha fazla iş tamamlamak. Okumaya devam et