Ders Dönemi Öncesi Hazırlıklar

::Örnek bir olay::

SINIF DÜZENİ İÇİN ELELE

Sınıf çoğu zaman olduğu gibi korkunç bir haldeydi. Her yer toz içinde, havasızdı. Pencereleri açmak kimsenin aklına gelmiyordu. Sıraların altları kağıt parçaları, çekirdek kabukları ile doluydu. Boya çatları yüzünden duvarlar haritaya dönmüş, haritalar ise sanki yüzyıllık gibiydi. O kadar gürültü vardı ki kimse diğerinin ne dediğini anlamıyordu. Sıralar birbirinin içine girmişti, tebeşirler havada uçuşuyordu, defter sayfaları uçak olmuş, kafalara çarpıyordu.
Tam o sırada kapı açıldı. Müdür önde, arkada bir bayan öğretmen içeri girdiler. Müdür durumumuzu görünce kızıp gitti. Zeynep öğretmenin ilk işi camları açtırmak oldu, sonrada bize iki seçenek sundu; ya birlikte yeni bir düzen kuracağız, ya da bu halimiz sürüp gidecek dedi. Yeni bir düzen istemekten başka ne yapabilirdik ki, hemen işe koyulduk. Çöpler toplandı, tahta silindi, öğretmenimiz sıra düzeninin değişeceğini söyledi, bu önce hoşumuza gitmedi. Kimse arkadaşından ayrılmak istemedi. Sonra U düzeni yerleşimini görünce düşüncemiz değişti, artık kimse kimsenin arkasında kaybolmuyordu. Hepimiz en öndeydik ve dersin içindeydik. Tahtayı, öğretmenimizi ve birbirimizi rahatça görebiliyorduk.
Sonraki günlerde haritalar onarıldı, kitaplık düzenlendi, panolar elden geçirildi, Atatürk Köşesi zenginleştirildi ve sınıfımızın değişimini gören okul idaresi ödül olarak duvarlarımızı güzel renkte boyattı, böylece diğer sınıflara da örnek olduk. Sınıfımızdaki bu yeni düzen ve değişikliklerle birlikte başarımızın da yükseleceğini umut ediyoruz ve Zeynep Öğretmeni çok seviyoruz.

Konuyla İlgili Video İzlemek İçin Tıklayınız

Konuyla İlgili Flash İzlemek İçin Tıklayınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir